Medlemslista
Medlemslista
Medlemslista
STARTSIDANFÖRENINGENARRANGEMANGELITUNGDOMKALENDERTUGGET
Bli medlemMedlemslistaKlubben onlineBildgalleriBlanketter m.m.Rehab-tips

Medlemmar i OK Hällen

För att redigera dina medlemsuppgifter loggar du in på hemsidan och klickar på "Mina uppgifter". Är du medlem men inte med i listan nedan? Klicka här!

 

NamnTelefonAdressE-postKlubbroll/er
Andersson Håkan  
 
 
 
-
Andersson Magnus  
070-4444199 
Grönsaksvägen 59 
61145 Nyköping 
magnus@iac.se
Andersson Sven 0155-228096 
0707228095 
Fridstav 2 
61055 Stigtomta 
systemtillit@telia.com
Andersson Kerstin 0155-591 11 
073-055 43 13 
Larslund, Lugnet 
611 92 Nyköping 
kerstin.larslund@telia.com
Andersson Lasse 0155-59111 
0705848360 
Lugnet, Larslund 
611 92 Nyköping 
lars.g.andersson1@telia.com Valberedningen, Stödföreningen
Backlund Linus  
0736871966 
Sliparvägen 3C 
61138 Nyköping 
linus_backlund@hotmail.com
Berg Leif 0155-59002 
070-3608490 
Djelp 1 
611 97 Stigtomta 
leif.berg.djelp@gmail.com
Bergh Lisa  
0708236462 
Kevingeringen 49 
18250 Danderyd 
lisa.bergh@canit.se
Bernhardsson Johanna 0155227329 
0738158783 
Marieholm 
61197 Stigtomta 
jbernhardsson@hotmail.com
Bjärengren Tim  
076-8246661 
Spannmålsgatan 5 
58336 Linköping 
tim.bjarengren(at)gmail.com
Bjärengren Micke 0155-22 81 28 
076-811 36 66 
Eldarvägen 20 
611 72 Stigtomta 
mickebj@telia.com
Björnberg Gunbritt 0155-227096 
070-2141449 
Eneby 1 
61197 Stigtomta 
gunbritt.bjornberg@telia.com Ordförande Friluftsgårdskommitén
Ansvarig för uthyrning av Friluftsgården
Bönnemark Johan 0155-227874 
070-2180210 
Sotarvägen 12 
61172 Stigtomta 
j.bonne@spray.se
Carlsson Therese 0155227047 
0735672261 
Stotarvägen 48 
61172 Stigtomta 
therese.ca@hotmail.com Studieorganisatör, ungdomssuppleant
Carlsson Nils-Erik 0155-123083 
070-768 5531 
Folkungavägen 23 
611 34 Nyköping 
nils-erik.wcarlsson@comhem.se
Carlsson Björn 0155285798 
0730324938 
Svetsarvägen 20 
611 72 Stigtomta 
bjcar@bredband2.com Delat ansvar träning ungdomar
Carlsson Helena 0155-227047 
073-8367632 
Sotarvägen 48 
611 72 Stigtomta 
helena.carlsson62@bahnhof.se SISU
Carlsson Sune 0155-227047 
070-2779092 
 
 
sune.carlsson@bahnhof.se
Carlsson Fredrik 0155-227047 
0702243884 
Sotarvägen 48 
61172 Stigtomta 
freddecarlsson__@hotmail.com
Carlsson Hellstadius Mats 0155-227986 
016-108173 
Rosenblomsväg 40 
611 39 Nyköping 
mats.hellstadius@kidde.se
Carnelius Niklas  
070 508 07 82 
 
 
carnelius@me.com
Edenius Ulla 0155-59038 
070-7201217 
Önnersta 3 
61197 Stigtomta 
u.edenius@tele2.se Kassör Stigtomtakavlen
Ek Anna  
070-2386286 
 
Nyköping 
annalinnea.ek@gmail.com
Eliasson Kamilla  
0709474639 
Backa Bro 1 
61195 Nyköping 
Kamilla-eliasson@hotmail.com
Engström Johanna  
0705139706 
Fada 1 
61195 Nyköping 
johanna.engstrom13@hotmail.se
Engström Johanna  
0705139706 
Fada 1 
61195 Nyköping 
johanna.engstrom13@hotmail.se
Engström Ulf 0155 242135 
070 4970545 
 
 
ulf@iac.se
Engström Jonas  
 
 
 
jonk.e@hotmail.com
Engström Martin  
 
 
 
engstrommartin@hotmail.com
Eriksson Stefan  
0702053435 
Snevringevägen 45A 
73434 Hallstahammar 
stefan.eriksson@fc.kantzowska.se
Eriksson Johan 0155-267831 
070-547 34 11 
Drejarvägen 12 
611 72 Stigtomta 
korvas@telia.com Ungdomsledare
Eriksson Gunnar 0155/213092 
0702994743 
Sturevägen 23 E 
611 56 Nyköping 
gunnar23e@gmail.com
Frisk Daniel  
070-603 76 74 
Kevingeringen 49 
182 50 Danderyd 
daniel.frisk@webaid.nu
Gunnarsson Magnus  
070-170 30 26 
Sparrisgången 76 
611 45 Nyköping 
magnus@gson.at
Gustafsson Linnea 0704490983 
 
Östra Kvarngatan 13 
61134 Nyköping 
linnea.gustafsson86@gmail.com
Gustafsson Stefan 0155-267801 
070-6116888 
Råbyvägen 33 
61157 NYKÖPING 
stefan.gustafsson@allt2.se Sekretariatsansvarig
Hagfalk Ingela 0243-12042 
070-5874183 
Parkgatan 5 
784 32 Borlänge 
ingela.hagfalk@frisksport.se
Hagfalk Kristina 0155-723 83 
070-748 44 63 
Karlsro 
611 90 Ålberga 
kristina.hagfalk@frisksport.se
Hammarström Kajsa 0155-30893 
070 5727498 
Hagelvägen 4 
61336 Oxelösund 
sparven-solklart@hotmail.com
Hammarström Emil 0155-30893 
070-6035014 
Hagelvägen 4 
61336 Oxelösund 
Hammris_90@hotmail.com
Hedman Krister Gunnar 0155-289662 
070-3406943 
Västraträdgårdsgatan 57 
61132 Nyköping 
lovekmn@hotmail.com Panna - dusch
Hedman Ida  
 
 
 
hedman_ida@hotmail.com
Hellstadius Adam 0155-227986 
070-3015254 
Rosenblomsväg 40 
611 39 Nyköping 
adam_hellstadius@hotmail.com
Hellstadius Lotta  
070-301 44 51 
 
 
lotta_hellstadius@hotmail.com 3-dagars
Hultman Linnéa 0155-227754 
076-8424768 
Snickarvägen 15 
61172 Stigtomta 
linneahultman@gmail.com
Hultman Martin  
0702755042 
 
 
marhu002@student.liu.se
Hultman Maggan 0155-227754 
070-3733623 
Snickarvägen 15 
611 72 Stigtomta 
margareta.hultman@tele2.se
Hultman Elin  
076-11 25 26 7 
 
Gävle 
elinhultman54@hotmail.com
Hultqvist Ingvar 0155-227117 
 
Sotarvägen 20 
61172 Stigtomta 
ingvarh@mac.com
Hultqvist Ingvar  
 
 
 
ingvarh@mac.com
Jansson Bo  
0703128508 
Fäbrovägen 23 
61172 Stigtomta 
Stigtomtaskogsteam@hotmail.com
Jansson Monika 0155 / 227984 
070 /6205498 
Fäbrovägen 23 
61172 Stigtomta 
monikafabro@hotmail.com Ansvarig för jourlista i köket
Jansson Magnus  
070-5551460 
Långbergsvägen 1 
61137 Nyköping 
huggarn100@gmail.com
Johansson Magnus  
 
 
 
magnus@golvmaterial.se
Johansson Annelie 0155-227329 
070-5426817 
Almnäsvägen 6A 
611 72 Stigtomta 
aj.stigtomta@gmail.com Miniknat/Barnpassningen
Johansson Jan  
 
 
 
yngve@sectra.se
Josefsson Lena 0155242170 
0706445691 
Fyrbyvägen 3 
61194 Nyköping 
lilla.lena@bredband.net Klädansvarig
Josefsson Natalie 073- 0912 089 
 
fyrby vägen 3 
61194 nyköping 
natalie.josefsson@nsutbildning07.se
Kantarp Ann-Marie 0155-122116 
070-5613256 
Nytorgsgatan 9A 
613 31 Oxelösund 
ann-marie.kantarp@comhem.se
Kantarp Bill 0155-122116 
073-8038578 
Nytorgsgatan 9A 
613 31 Oxelösund 
bill.kantarp@comhem.se
Kantarp Robbin  
070-2382042 
Utsiktsvägen 19B 
60570 Svärtinge 
kantarp@kth.se
Karlsson Rolf 0155-228127 
070-3788771 
Eldarvägen 26 
611 72 Stigtomta 
rolfb.karlsson@telia.com Ledamot kartkommitten
Karlsson Anders  
 
 
 
andersk321@gmail.com
Karlsson Göran 0155-227327 
070-6952398 
Bondebyvägen 5 
61172 Stigtomta 
karlsson.goran@gmail.com
karlsson carolina 0155-227246 
 
gravörvägen 38 
61172 stigtomta 
carka859@student.liu.se
Karlsson Robert 0155-281359 
070-3471269 
Fruktgången 5 
61157 Nyköping 
robertk@ssab.com
Karlsson Göran  
 
 
 
karlsson.goran@gmail.com
Karlsson (d.ä) Magnus  
0706-264820 
Fruängsgatan 62A 
611 30 Nyköping 
mk@skenagard.se Coach
Karlsson Öberg Christina 0155-228127 
070-3952005 
Eldarvägen 26 
61172 Stigtomta 
christina-oberg@telia.com
Karlsson Öberg Christina 0155-228127 
070-3952005 
Eldarvägen 26 
61172 Stigtomta 
christina.koberg@telia.com
Kindborn Mikael 0155-210812 
0730-796249 
Granvägen 13 
61156 Nyköping 
mikael.a.kindborn@postnord.com
Kjell Tobias  
 
 
 
tobias@pagod.com
Källman Jenny 0155-227518 
0702599417 
Murarvägen 1 
611 72 Stigtomta 
jenny.t.kallman@telia.com
Lagerström Thorbjörn 0155-269994 
0768181843 
Tazettv. 14 
611 67 Nyköping 
torbjorn.lagerstrom@nykoping
Larsson Åsa  
 
 
 
larssonsa4@gmail.com
Larsson Anna-Maria 0155227114 
0734437775 
Svetsarvägen 19 
61172 STIGTOMTA 
annamaria.larsson@delaval.com Betalningar
Larsson Camilla 228537 
0733 -37 39 86 
Bondeby 
610 55 Stigtomta 
camilla.larsson@peab.se ordför. motionskommitén
Larsson Mikael 0155-228537 
070-6237256 
Bondeby 
610 55 Stigtomta 
mikael.c.larsson@live.com Ordförande
start/växel Stigtomtakaveln
Lepoutre Benjamin  
+33675922533 
27 rue André Delorme 
42100 Saint Etienne 
benlepoutre@yahoo.fr
Lindell Sune  
 
 
 
sune.ulla@lindell.se
Lindell Ulla 0155 228508 
 
Hultstugan 
61055 Stigtomta 
ulla@lindell.se Led. i tävlings-tränings-elit-kommitten
Lindell Sune 0155 228508 
070 585 3863 
Hultstugan 
61197 Stigtomta 
hult2@lindell.se UKä
Linder Karin  
070-7375596 
Fyrbyvägen 18 
611 94 Nyköping 
karinlinder@telia.com
Lindmark Jürgen  
070-5818192 
Ekhofsvägen 8 
611 73 Vrena 
lindmark.are@bredband.net
Möller Hampus 0725158730 
 
Riggargatan 2F 
61164 Nyköping 
hampus.moeller@gmail.com
Norberg Per-Åke 0155-227182 
 
 
 
per-ake-norberg@teleia.com Bingolotto
Norberg Roger  
 
 
 
roger_norberg@telia.com
Nyström Lena 0498-248100 
0706-248109 
Jungmansgatan 532 
62152 Visby 
lena.nyst@telia.com
Ohlson Kerstin 0155 - 242044 
073-1434534 
Svarvarvägen 17 
611 72 Stigtomta 
kerstin.ohlson.stigtomta@hotmail.com Medlemsregistret
Rosman Ulf  
0736 22 85 56 
Svarvarvägen 12 
611 72 Stigtomta 
xdream42@hotmail.se
Rosman Maria  
070-528 85 53 
Svarvarvägen 12 
611 72 Stigtomta 
maria.rosman@spray.se
Sandström Michael 0155-227114 
+46706312464 
Svetsarvägen 19 
61055 Stigtomta 
michael.sandstrom@delaval.com
Sjölander Christina 0155-520 70 
0709-22 49 23 
Koppartorp, Hackebacken 
611 95 Nyköping 
christina.hackebacken@hotmail.com
Sjölander Lisa 0155-288622 
070-2661878 
Koppartorp Magniborg 
611 95 Nyköping 
lisa_sjo@hotmail.com
Stenils Patrik  
0738354562 
Svetsarvägen 4 
61172 Stigtomta 
pstenils@gmail.com
Sundbüe Jan  
0737737699 
Skolvägen 30 
611 72 Stigtomta 
Jan.sundbue@nykoping.se Elitledare
Svensk Kerstin  
 
 
 
kerstin_svensk@hotmail.com
Svensk Torbjörn 0704737340 
 
Ringvägen 9 A 
611 35 Nyköping 
tobbesvensk@hotmail.com
Svensk Rune 0155-71488 
 
Valla Boställe 
640 20 Björkvik 
rune.svensk@lrfkonsult.se Revisor
Svensk Torbjörn  
0704737340 
Ringvägen 9A 
611 35 Nyköping 
tobbesvensk@hotmail.com
Svensk Lars-Åke  
070-6040680 
Kavlinge 3 
61197 Stigtomta 
lars-ake.svensk@lr-revision.se kassör
Svensson Johanna 0155-226012 
070-5139706 
Förola 1 
611 93 Nyköping 
Joje@orienterare.nu Juniortränare
Svernestam Jonas  
0701-75 11 15 
Kritgränd 10 
611 36 Nyköping 
jonas@svernestam.se Stigtomtakavlen, kart- arrangemang
Svernestam Sofie  
0709854515 
Kritgränd 10 
611 36 Nyköping 
sofie.berger@gmail.com
Söderberg Helene  
070-3766166 
Banvaktstuga 10 
61197 Stigtomta 
helene.soderberg@nykoping.se
Söderberg Tommy 0155-22 71 39 
0730233219 
 
 
tompa_cilla@hotmail.com
Söderberg Helene  
0703-76 61 66 
Banvaktstuga 10 
611 97 Stigtomta 
helene.soderberg@nykoping.se
TRANCHAND Frédéric  
+336 79 64 34 06 
Les Ecarasses 
42410 CHUYER 
f.tranchand@laposte.net
Wallin Björn 0703918165 
0703918165 
Regeringsvägen 33 
611 56 Nyköping 
wallvest@hotmail.com
Wallin Björn 0703918165 
0703918165 
Regeringsvägen 33 
61156 Nyköping 
wallvest@hotmail.com
Wängdahl Terese  
0705517714 
Klubbestigen 7 
640 20 Björkvik 
terese.wangdahl@gmail.com Tävlingsledare Stigtomtakavlen
Zeijlon Mattias 0155-228561 
070-5282306 
Tryggsväg 5 
61172 Stigtomta 
mattiaszeijlon@icloud.com
Zeijlon Mattias  
 
 
 
-
Öberg Johanna  
073 20 33 740 
Tre Bröders Väg 13 
611 31 Nyköping 
johannag60@hotmail.com Gympa, bilbokning/boende elit.
Öberg Camilla  
 
 
 
camilla.oberg@telia.com
Öberg Hans 0155-227320 
070-4248614 
Lindebo 
61172 Stigtomta 
hansvoberg@gmail.com
Öberg Emma  
073-659 81 32 
Tryggs väg 8 
611 72 Stigtomta 
emmaem84@hotmail.com Hällenbladet, Damkapten
Öberg Tomas  
070-2277540 
Tryggs väg 8 
61172 Stigtomta 
tomas_lundstrom@hotmail.com Sekreterare
Marknadsansvarig
Webbansvarig
Pressansvarig
Tävlingsledare Stigtomtaloppet
Öberg Per  
0736970660 
Skolvägen 36 
610 55 Stigtomta 
persan77@hotmail.com Teknikträningar
Öberg Peter  
073 659 81 31 
Tre bröders väg 13 
611 31 Nyköping 
pettanrodbetan@hotmail.com Träningsplanering - Fysik
Öberg Sara  
0703955672 
 
 
saramaggan@hotmail.com